Kiedy-warto-zdecydować-się-na-naprawę-maszyn-budowlanychSprawne działanie maszyn budowlanych w sposób bezpośredni przekłada się nie tylko na wydajność i jakość pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie operatorów tych urządzeń. Dlatego regularne przeglądy i konserwacja maszyn powinny być bardzo ważne dla firm z branży remontowo-budowlanej. Zwłaszcza, że profesjonalny serwis maszyn budowlanych zwiększa ich żywotność i obniża koszty realizacji poszczególnych prac. Kiedy naprawa koparek czy naprawa spycharek się opłaca?

Czy naprawa maszyn budowlanych ma sens?

Zakup maszyn budowlanych na ogół wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego przedsiębiorcy w pierwszej kolejności myślą o naprawie lub serwisie. Jednak naprawa maszyn budowlanych nie zawsze ma sens. Dotyczy to w szczególności urządzeń w bardzo złym stanie technicznym, starych, niedostosowanych do aktualnych technologii i warunków. W przypadku takich maszyn naprawa nie ma sensu. Jej koszty są wysokie, a rezultaty często niezadowalające – urządzenie w relatywnie krótkim czasie po serwisie ulega kolejnym awariom. Często psują się lub zużywają inne elementy, co nie kwalifikuje awarii do usunięcia w ramach gwarancji na wykonaną usługę naprawczą. Kiedy w takim razie serwis maszyn budowlanych się opłaca?

Planując skorzystanie z usług przedsiębiorstwa świadczącego usługi serwisowe warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • jakość sprzętu – w przypadku maszyn wysokiej jakości pochodzących od renomowanego producenta naprawa minikoparek czy serwis spycharek z pewnością będzie opłacalny,
  • czas od zakupu sprzętu – w niektórych przypadkach możemy liczyć na usunięcie awarii w ramach gwarancji producenta, wówczas warto skontaktować się od razu z autoryzowanym serwisem naprawczym.

Serwis maszyn budowlanych: Gdzie go wykonać?

Serwisowaniem maszyn budowlanych zajmuje się na polskim rynku wiele firm. Czym kierować się przy ich wyborze?

W przypadku maszyn i urządzeń objętych gwarancją producenta warunkiem bezpłatnej naprawy jest skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu. Dodatkowym atutem naprawy wykonanej w autoryzowanym serwisie jest gwarancja zastosowania wyłącznie oryginalnych części i rekomendowanych przez producenta technologii. Wówczas mamy pewność, że urządzenie po naprawie będzie pracowało z taką samą mocą i wydajnością jak przed serwisem.

W przypadku urządzeń w okresie pogwarancyjnym wybór serwisu zależy bezpośrednio od właściciela urządzenia. Możemy wybrać serwis:

  • najbliższy pod względem miejsca użytkowania urządzenia (to rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszty wynikające z konieczności transportu ciężkiego sprzętu do oddalonego serwisu),
  • najtańszy,
  • posiadający najlepsze opinie.

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że niezależnie od sytuacji, maszyny warto powierzyć profesjonalistom o odpowiedniej wiedzy, kompetencjach i doświadczeniu. Profesjonalna naprawa z pewnością zrekompensuje koszty transportu urządzenia lub koszty przyjazdu serwisanta na miejsce awarii, jak również wyższe koszty samej usługi naprawczej. Jednym z profesjonalnych serwisów maszyn budowlanych jest Hydrosprzęt. Marka specjalizuje się w naprawach koparek, minikoparek i spycharek, jak również innych maszyn budowlanych.

Comments are closed.